Dlaczego kamienie syntetyczne występują w biżuterii srebrnej?

Nie wszyscy o tym wiedza ,ze nim nastały czasy ozdób ze srebra wykonywanych ze srebra czy złota, panie, ale również mężczyźni, ozdabiali siebie i swą ówczesną kreacja, biżuterią stworzoną z jedynych z dostępnych towarów, którymi były muszelki, bursztyny lub kamienie. To z nich robiono między innymi kolczyki, zawieszki, bransoletki, a maksyma w poszczególnych okresach była takowa, iż im więcej ozdób ze złota pewnego wariantu lub o określonym wzorze (kolorze itp.) o tym lepszym bogactwie lub pozycji w strukturach społecznych to świadczyło. Czasy, mimo to, się zmieniały i razem z biegiem świata, nastaniem znalezienia złota i srebra i sposobów ich przetopu na wyroby z metalu szlachetnego, dziewicza biżuteria zapoczątkowała ustępować jej stanowiska. Szczęśliwie długo to nie trwało i niesłychanie prędko orzeknięto, iż biżuteria w powiązaniu z kamieniami kreuje innowacyjne, niemalże bez ograniczeń możliwości, wdrażając nowe „drzwi” i zaspokajając coraz to to większe potrzeby interesantów.

Frapując się w jakim celu kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić uwagę trzeba przede wszystkim na:

(a) wielkie możliwości połączenia metali z kamieniami. Nie ma nic piękniejszego niż kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścionek z pożądanym przez każdego diamentem;

b) ozdobność takowej biżuterii, którą dodatkowo potrafimy dopasować do swych codziennych, jak i wieczorowych garderoby. I tak na np. piękny komplet na który komponować się mogą kolczyki srebrne z kamieniami, do tego zawieszka i bransoletka czy pierścionek z pewnością sprawdzą się dodając elegancji i wytworności na niejednym spotkaniu większej rangi;

c)cechy zdrowotne, niektórzy albowiem w kamieniach znajdują wytchnienie własnego bólu czy dolegliwości, toteż bez obaw nakładają biżuterię z dedykowanym kamieniem.

Czyż przeto kamienie są konieczne w biżuterii? Naturalnie, że tak. Dodają jej uroku, nieznanego charakteru, a na rzecz tychże co za nimi nie przepadają wszakże zostaje biżuteria pozbawione kamieni.

Tekst powstał przy wsparciu:http://silveris.pl

Ciekawe artykuły:

Categories: Moda

Comments are closed.

Jest duża grupa

Jest obszerna grupa figur, którym kafelki kojarzą się z chmurnymi ...